معرفی واحد روانشناسی فرزانگان پویا


1- اختصاص اتاق جداگانه جهت واحد مشاوره:
این اتاق مجهز به یک دستگاه کامپیوتر، اینترنت پرسرعت، سیستم تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش، گلدان طبیعی، تخته وایت برد، نورگیر مناسب و دارای رنگ آمیزی مناسب و آرامش بخش می باشد. همچنین این واحد، از عوامل مخل از جمله رفت و آمد عوامل اجرایی و دانش آموزان به دور می باشد.

2- برگزاری کارگاه های توانمندسازی دانش آموز – والدین:
در مجموعه ی فرزانگان پویا همواره تلاش شده است که موضوعات روز و کاربردی مورد بحث قرار بگیرد. به عنوان مثال موضوع فضای مجازی با دعوت از کارشناس پلیس فتا، جناب آقای شهبازی برگزار گردید. همچنین موضوعاتی مانند استرس و مدیریت زمان در این سال تحصیلی و موضوعاتی از قبیل نوجوان و موسیقی، مدیریت تلفن همراه، بلوغ و غیره در سال تحصیلی گذشته برگزار گردیده است.

3- برگزاری جلسات آموزشی – انگیزشی ویژه دانش آموزان و اولیای کنکوری:
در این سال تحصیلی 3 نوبت مشاوره انگیزشی برای دانش آموزان و اولیای پیش دانشگاهی برگزار گردید که در این بخش از جناب آقای ایمان سرورپور که از مشاوران آموزشی و انگیزشی برجسته کشور هستند استفاده شده است. همچنین جناب آقای مهدی هاتفی که در این مجموعه به عنوان مسئول پیش دانشگاهی مشغول فعالیت هستند نیز از مشاوران به نام عرصه ی کنکور می باشند.

4- شرکت در جلسات محوری مشاوره:
این واحد آموزشی همواره از جلسات محوری استقبال کرده و در تلاش بوده که در جلسات حضور فعال داشته باشد. تا جایی که در سال تحصیلی گذشته افتخار آن را داشتیم که برگزار کننده جلسه محوری مشاوران منطقه 5 باشیم.

5- شرکت موثر مشاور در جلسات شورای دبیران:
مشاورین مجموعه در تمامی جلسات شورای دبیران که 5 نوبت در سال برگزار می گردد حضور داشته و در خصوص وضعیت روحی و روانی و شخصیتی دانش آموزان، بهداشت روانی در محیط کار و سایر موارد، اطلاعات کاربردی در اختیار دبیران قرار می دهند.

6- ارجاع مراجعین به کلینیک مهر منطقه:
از آنجا که واحد مشاوره و روانشناسی دبیرستان فرزانگان پویا از حضور مشاوران و روانشناسان متخصص در این رشته بهره می برد اکثر موارد دانش آموزان و اولیا به صورت جلسات منظم در همین مرکز پیگیری می شود. با این وجود مشاور مستقر در مجموعه فرزانگان پویا در سال تحصیلی 95-1394 افتخار همکاری با کلینیک مهر منطقه 5 را داشته و روزهای یکشنبه از ساعت 16 الی 20 در آن مجموعه مستقر بوده است.
7- تطبیق ساعات حضور مشاور در مدرسه بر اساس نیاز دانش آموزان:
مشاورین این مجموعه به صورت تمام وقت (تمامی ایام هفته) در مجموعه مستقر هستند. علاوه بر این دو روز در هفته تا ساعت 8 شب خدمات مشاوره به اولیا ارائه می گردد.
8- برنامه ریزی درسی و پشتیبانی آن:
در خصوص این مورد فرمی طراحی و استفاده شده است که ضمیمه شده، لطفا مشاهده شود.
9- برگزاری جلسات توجیهی فردی و گروهی مشاور برای دانش آموزان:
در خصوص این مورد فرمی طراحی و استفاده شده است که ضمیمه شده، لطفا مشاهده شود.
10- معرفی مشاور با مدرک تحصیلی مرتبط:
مشاوران مشغول در این مرکز عبارتند از:
دکتر علیرضا پیرخائفی (دکتری روانشناسی)
آقای صهبا جمشیدی (کارشناسی ارشد روانشناسی)
امید است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محوله، بتوانیم سهم کوچکی در بهداشت روانی دانش آموزان و خانواده های آنان داشته باشیم.