معرفی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان


بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی و شماره ثبت ۲۱۶۷۴ در سال ۱۳۸۶ تاسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست آغاز نموده است. دستهای مهربان، سازمانی غیردولتی، غیر سیاسی، مستقل و مردم نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند به ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه والای انسان دوستی و کمک به همنوع در سطح کشور فعالیت میکند. بنیاد نیکوکاری دست های مهربان از شروع فعالیتها تاکنون با اینکه هنوز کمتر از یک دهه از فعالیتهای این سازمان می گذرد به یاری خدا و با تکیه بر حمایتهای خیرین و حامیان گرامی بنیاد توانسته است اقدامات موثری در زمینه کمک به قشر بی بضاعت و آبرومند جامعه به ویژه زنان و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست انجام دهد. حفظ کرامت انسانی مددجویان همواره شعار اصلی و سرلوحه انجام وظیفه کارمندان بنیاد بوده است. بنیاد نیکوکاری دست های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از ۳۱۰۰ خانواده از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده داشته که به یاری خدا در نتیجه کوششها و توانمندسازی های انجام شده، تاکنون حدود ۲۰۰ خانواده از این عزیزان از وضعیت مددجویی خارج شده اند. در حال حاضر نیز بنیاد در حال جذب و حمایت از خانواده های نیازمند و برقراری شرایط مناسب برای ایشان است. از دیگر فعالیتهای بنیاد نیکوکاری دست های مهربان علاوه بر سرپرستی خانواده های نیازمندان ، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج، اعطای کمک هزینه های تحصیلی و آموزشی، پرداخت وامهای خوداشتغالی و فراهم سازی زمینه های اشتغال مددجویان و حمایت خاص از بیماران خاص و یا دارای معلولیت نیز اشاره نمود. دریافت نشان استاندارد بین المللی NGO Benchmarking از شرکت SGS به عنوان معتبرترین نشان کیفیت سازمان های غیردولتی و گواهینامه های ISO 9001 ,ISO10004 ,ISO26000 نشانی از عملکرد شفاف و فعالیتهای موثر این بنیاد نیکوکاری در سطح بین المللی ست.


فرزانگان پویا و دست های مهربان
جشن روز مادر و غرفه مهربانی


دبیرستان فرزانگان پویا حامی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان بمناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت روز زن و روز مادر غرفه مهربانی برپا نمود. دانش آموزان و کادر دبیرستان با خرید از این غرفه مهربانی به سهم خود در این کار شریک شدند.

جشن روز پدر و غرفه مهربانی


دبیرستان فرزانگان پویا حامی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان بمناسبت ولادت حضرت علی (ع) و بزرگداشت روز مرد و روز پدر غرفه مهربانی برپا نمود. جشن برپا شده به مناسبت این روز بزرگ و دعوت دبیریستان از پدران دانش آموزان باعث حضور گرم ایشان در مراسم و پس از آن در غرفه مهربانی فرزانگان پویا شد.

جشن روز نیکوکاری با هدف ترویج کار نیک


جشن نیکوکاری دست های مهربان و دبیرستان هوشمند فرزانگان پویا در سالن نابینایان شهید محبی برگزار شد . به گزارش واحد اطلاع رسانی و اخبار ، از آنجا که ترویج کار نیک از دوران کودکی و نوجوانی در انسان شکل می گیرد و بی شک مدرسه اولین و مهمترین مرکز برای آموزش محسوب می شود ، در همین راستا جشن مشترکی در سالن نابینایان شهید محبی به نفع کودکان بی سرپرست بنیاد نیکوکاری دست های مهربان برگزار شد . این مراسم که با حضور بازیگران ، خوانندگان ، مدیران دست های مهربان ، مسئولین دبیرستان هوشمند فرزانگان و اولیای دانش آموزان این مدرسه برگزار شد . در ابتدای این مراسم با سخنرانی مدیر دبیرستان” مهدی قزلباش” آغاز شد و وی با بیان این نکته که همیشه اصل و اساس هر پیشرفتی به خدا نزدیک بودن است گفت : هیچ چیزی جز کار خیر و نیک انسان را به خدا نزدیک نخواهد کرد و از آنجا که مدرسه رابطی مستقیم با اولیاست بر آن شدیم تا شرایط کمک و کار نیک را در مدرسه برای دانش آموزان و خانواده هایشان فراهم کنیم در این راستا دست یاری به سمت بنیاد نیکوکاری دست های مهربان دراز کردیم تا هرچه می توانیم انجام دهیم .در ادامه حدیث فولادوند و نعیمه نظام دوست از بازیگران میهمان جشن در خصوص حضورشان در این مراسم ابراز خوشحالی کردند و گفتند : حضور در این نوع مراسم ها لطفی است که شامل حال هر کسی نخواد شد ، هنرمند پاپ ایران “محمد یاوری” نیز در ادامه برنامه با چند اجرای شاد و سامان گوران با اجرای برنامه های طنز، شورو هیجانی خاص به مراسم بخشیدند . در انتهای برنامه نیز دوغرفه فعال در این مراسم که یکی با فروش محصولات و تولیدات زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این موسسه و غرفه ی دیگر نیز با فروش مواد غذایی به نفع بنیاد نیکوکاری دست های مهربان ، همکاری داشتند. مشاهده متن خبر کامل از وب سایت رسمی دستهای مهربان