icdl_logo

ICDL چیست به راستی در مورد مدرک ICDL چی می دونید؟

آیا می دونین که ICDL یه مدرک بین المللیه و در تمام نقاط دنیا از یک اعتبار خاصی برخورداره ؟ گواهینامه بین المللی کامپیوتر(Computer Driving License international) یا به عبارت دیگر مدرک ICDL گواهینامه پایه ای کار با کامپیوتر است که توسط مؤسسهICDL در ایرلند صادر میگردد . این مؤسسه بین المللی قریب به ده سال است که آغاز به فعالیت نموده و در مدت مذکور توانسته مدرک جهانی کامپیوتر را به تأیید اتحادیه اروپا رسانده وگواهینامه بین المللی کامپیوتر صادره توسط موسسه ICDL در ۱۴۰ کشور جهان معتبر میباشد.

icdl_logo

اهداف اصلی ICDL بین الملل
1. ترویج و پرورش سواد کامپیوتری برای همه
2. افزایش فناوری اطلاعات و سطح صلاحیت فنی استفاده از کامپیوترهای شخصی و کاربردهای عمومی آن برای همه شهروندان
3. تضمین این امر که کاربران کامپیوتر در استفاده از کامپیوترهای شخصی مهارت کافی دارند .
4. افزایش بهره وری تمام کاربران که در کارشان نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند .
5. بهبود بازگشت سرمایه گذاری از فناوری اطلاعات.
6. مهیا کردن شرایط پایه برای اینکه همه مردم فارغ از نوع تحصیلات و تجربیاتشان بتوانند عضو یک جامعه اطلاعاتی باشند.

icdl_logo

icdl_logoicdl_logo

برنامه ICDL شامل 7 مهارت تئوري و عملي مي باشد كه براي اخذ مدرك نهايي نياز به موفقيت در تمام دوره ها مي باشد 1- مفاهيم اوليه در فناوري اطلاعات ( مفاهيم اساسي تئوري IT) در اين مهارت داوطلبان مفهومي كلي از فناوري اطلاعات و كار با نرم افزار و سخت افزار رايانه را فرا خواهند گرفت. همچنين بايد با شبكه هاي اطلاعاتي و كاربرد روزانه برنامه هاي كاربردي رايانه آشنا شوند. 2- استفاده از كامپيوتر و مديريت فايل ها ( مقدمه اي بر Windows - استفاده و مديريت فايل ها) داوطلبان مي بايست امكان استفاده از رايانه و سيستم عامل را فراگيرند و بتوانند تنظيمات اصلي دلخواه خود را در ويندوز انجام دهند. همچنين لازم است كار و مديريت فايل هاي رايانه اي از جمله كپي، حذف و .... را بتوانند به راحتي انجام دهند. در ضمن بايد مفهوم ويروس را بدانند و همچنين آگاهي هاي لازم را در مقابل با ويروس زدائي داشته باشند. 3- پردازش متن ( واژه پردازي، مقدمه اي بر Word مايكروسافت) داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي پردازش متن از جمله (Word) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را (ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي، كار با تصاوير و....) فرا گيرند. 4- صفحه گسترده ها ( مقدمه اي بر صفحات گسترده EXCEL مايكروسافت) داوطلبان بايد مفهوم برنامه هاي صفحه گسترده از جمله (Excel) را بدانند و همچنين كاربرد روزانه آن را ( ايجاد، ويرايش، قالب بندي، جدول بندي و...) فرا گيرند. همچنين لازم است تا بتوانند فرمول هاي مقدماتي رياضي و كاربردي را ايجاد كنند. 5- پايگاه داده ( مقدمه اي بر Access مايكروسافت) در اين مهارت داوطلبان بايد مفهوم پايگاه داده در رايانه را متوجه شوند و همچنين بتوانند در حالت مقدماتي جداول پايگاه داده اي با پرس و جوهاي مقدماتي را ايجاد و ويرايش كنند. 6- ارائه مطالب ( Power Point) داوطلبان بايد بتوانند از ابزارهاي ارائه مطلب رايانه به خصوص نرم افزار ( Power Point) به خوبي استفاده نمايند. به اين صورت كه امكان ايجاد اسلايدها و ويرايش و قالب بندي متون و تصاوير درون آن را داشته باشند. همچنين بايد بتوانند به بهترين شكل از حركات و امكانات نرم افزار استفاده كنند. 7- اطلاعات و ارتباطات ( خدمات اطلاعاتي شبكه - اينترنت و پست الكترونيك) در اين مهارت داوطلبان بايد با مفهوم كلي اينترنت و برخي شاخص هاي امنيتي آشنا شوند و بتوانند كه جستجوهاي اينترنتي را به بهترين شكل ممكن انجام دهند. همچنين بايد كار با صفحات اينترنتي را بطور كلي فراگيرند. در ضمن كار با پست الكترونيك تحت وب و همچنين نرم افزارهاي پست الكترونيكي را نيز بايد فراگيرند تا بتوانند به راحتي به ارسال و دريافت نامه هاي الكترونيك با پيوست و.... بپردازند.

icdl_logo

ICDL در فرزانگان پویا
دبیرستان پسرانه هوشمند فرزانگان پویا در سال 88 از سوی بنیاد ملی ICDL ایران مجوز برگزاری دوره و آزمون های بین المللی را کسب نموده و با اختیار داشتن سایتی مجهز اقدام به آموزش و سنجش شما عزیزان می نماید، همجنین دبیرستان دبیرستان فرزانگان پویا آماده برگزاری کلاس های ارگان های دولتی و مدارس نیز می باشد که در سال تحصیلی 96- 95 مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان آموزش و پروش نیز بوده. هدف از برگزاری دوره در دبیرستان دانش آموزان عزیز در طول دوره سه ساله حضور خود در دبیرستان تمامی 7 مهارت ICDL را طی برنامه ریزی انجام شده در طول سال تحصیلی آموزش های لازم را دیده سپس در پایان هر دوره در آزمون بین المللی شرکت کرده و در صورت موفقیعت ، موفق به دریافت گواهینامه بین المللی می شوند.