فعالیتهای دپارتمان زبان‌های خارجه دبیرستان فرزانگان پویا

خرسندیم که با افتخار اعلام نمائیم دپارتمان تخصصی زبان فرزانگان پویا با به کار گیری نرم افزارهای به روز آموزش زبان گامی نوین را در این عرصه برداشته است.با توجه به هوشمند بودن مدرسه و قابلیت استفاده از برد هوشمند از نرم افزار این مجموعه نیز در حین تدریس استفاده می شود.این نرم افزار با ارائه عکس، تست و تمرین های مختلف زبان آموزان را با لغات مختلف زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی و نحوه کاربرد آنها در جملات آشنا می کند.

تدریس کتاب لغات آکسفورد

مدرسه هوشمند يک سازمان آموزشي و پرورشي پويا و يادگيرنده است که در جهت فرآيند يادگيري و بهبود مديريت به صورت نظام يافته بازسازي شده است تا دانش آموزان سطوح مختلف را براي زندگي در عصر اطلاعات و ارتباطات آماده نمايد. يک مدرسه ي هوشمند، به عنوان يک سازمان يادگيرنده، در طول زمان تکامل يافته، و به طور مستمر، کارکنان حرفه اي خود، منابع آموزشي و توانايي هاي اجرايي اش را توسعه مي دهد در این راستا دپارتمان تخصصی زبان فرزانگان پویا با به کارگیری نرم افزارهای به روز آموزش زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی برای تدریس در مدارس هوشمند،گامی نوین در آموزش زبان برداشته است. استفاده دبیران دپارتمان تخصصی زبان فرزانگان پویا از تجهیزات مدرسه برای نمایش فایلهای پی دی اف کتاب دانش آموز و کتاب کار در حین تدریس،بهمراه نمایش فایلهای صوتی و تصویری مورد نیاز و مرتبط

دپارتمان تخصصی زبان دبیرستان فرزانگان پویا به منظور یادگیری زبان آموزان در محیطی طبیعی تر و سنجش میزان پیشرفت زبان این عزیزان با ایجاد محیطی مناسب و ایده ال،گروههای چند نفره کوچک تری را جدا از فضای کلاسی به منظور داشتن بحث آزاد ایجاد کرده ایم.

قرار دادن کتاب ویدئو اکتیویتی در برنامه آموزشی زبان آموزان فیلم های آموزشی این کتاب یادگیری مطالب را تسهیل بخشیده و پیشرفت زبان آموز را تسریع خواهد بخشید دی وی دی های این مجموعه حاوی فیلم های داستانی مرتبط با موضوعات کتاب اصلی می باشد که در تقویت مهارت های گفت و شنود فراگیران، افزایش دایره واژگان و تمرین ساختارهای فراگرفته شده توسط آنها موثر است.با توجه به اینکه این فیلم ها دقیقاً بر اساس برنامه درس مجموعه تهیه شده اند، برای فراگیران همه سطوح بسیار ساده و قابل فهم می باشند،ضمن اینکه موضوعات داستانی این فیلم ها قالباً طنزآمیز بوده و بدین ترتیب زبان آموزی را برای فراگیران بسیار شاد و لذت بخش نموده است.

فیلمهای انیمیشن یکی از بهترین گزینه های تقویت زبان می باشند چرا که در عین ماهیت جذاب،در این انیمیشن ها به زبان ساده و روان گویش می شود و زبان آموز می تواند در کنار لذت بردن از انیمیشن اقدام به تقویت مهارتهای زبانی خود نماید.

درگیر بودن ذهن و گوش با کلمات و مکالمات انگلیسی فرایند آموزشی را برای زبان آموزان سهل تر میکند. دپارتمان زبان فرزانگان پویا فعالیتهای جانبی گونگون و متنوعی را برای زبان آموزان در نظر گرفته: 1.تماس تلفنی برقراری تماس تلفنی و مکالمه انگلیسی، آلمانی و فرانسوی به منظور پشتیبانی زبان آموزان:بدین منظور هر دو هفته یکبار سوالاتی مرتبط با قسمتهای تدریس شده در کلاس از زبان آموزان پرسیده میشود. 2.برگزاری جشنواره روزنامه دیواری هر کدام از کلاسها با نظارت دبیران و مسئول دپارتمان زبان روزنامه دیواری را به زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی جهت نصب در مدرسه طراحی میکنند. 3.نصب بردهای مخصوص برای دپارتمان زبان نصب مطالب متنوع به زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی در بردهای مخصوص دپارتمان زبان و تغییر این مطالب در هر هفته آموزشی.

آزمون دانشگاه کمبریج به منظور آشنایی و ارزیابی زبان آموزان با امتحانات بین امللی زبان‌ها‌ی خارجه، دپارتمان زبان فرزانگان پویا طی هماهنگیهای لازم با مرکز برگزار کننده آزمون دانشگاه کمبریج در تهران موفق به کسب امتیاز برگزاری این آزمون گشت.

مزایای استفاده از آهنگ های انگلیسی : 1- لذت بردن از موسیقی و خسته کننده نبودن سیر یادگیری 2- گوش سپردن به آهنگ برای چندین مرتبه که موجب می شود ذهن افراد اقدام به ذخیره لغات کند. 3- تسلط بیشتر بر listening 4-تمرین Speaking (پس از چندین مرتبه گوش کردن یک آهنگ، زبان اموزان دیگر می توانند کمکم با آهنگ زمزمه کنند که این شیوه بهترین تمرین برای مهارت Speaking می باشد.) 5-با در اختیار داشتن ترجمه متون، در عین حال دایره لغات زبان آموزان نیز افزایش خواهد یافت

افرادی که پدر و مادر آنها انگلیسی بوده و انگلیسی زبان مادری آنها میباشد و در آن کشور به دنیا آمده و بزرگ شدند همچنین افرادی که برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت کرده و زبان آنها را مانند آنها چه بسا بهتر از خود آنها میتوانند صحبت کنند چون در دانشگاه به طور آکادمیک یاد گرفته اند و میتوانند احساسات، افکار و گفتار خود را مانند زبان مادری به زبان اول نیز صحبت کنند، آنها این مهارت را اکتسابی کسب میکنند. حتی افرادی نیز هستند که حتی خارج از کشور نرفته اند اما انگلیسی را به سلیسی آنها صحبت مبکنند، که تشخیص آن با اساتید میباشد . لذا دپارتمان تخصصی زبان دبیرستان فرزانگان پویا از اساتید نیتیوی که یک رگه یا دورگه خارجی هستند و یا چندین سال به هدف ادامه تحصیل در اروپا، امریکا و استرالیا اقامت داشتند و مدارک بین المللی آموزش را کسب نمودند همراه با تجربیات بالای آموزش را استخدام کرده تا توانسته باشیم رضایت بیشتر زبان آموزان را کسب کرده باشیم.

دپارتمان تخصصی زبان دبیرستان فرزانگان پویا در راستای کمک به یادگیری و پیشرفت مکالمه زبان اموزان طرحی را اجرا کرده است که طی آن دانش آموزان بتوانند باکسانی که زبان مادری آنها انگلیسی هست و یا درکشور های انگلیسی زبان زندگی میکنند به بحث آزاد در کلاس بپردازند.

برگزاری اردوی یکروزه زبان در پارک آب و آتش و پارک طالقانی کنفرانسهای کوتاه درباره طبیعت توسط دانش آموزان به زبان انگلیسی گروههای دو نفره( موضوع مکالمه طبیعت) نمایش پانتومیم به زبان انگلیسی استقرار در رستوران پارک آب و آتش و بحث آزاد این اردو 4 ساعت به طول انجامید و تماما به زبان انگلیسی برگزار شد و زبان آموزان به گروههای دو نفره تقسیم گشتند تا در حین پیاده روی با موضوع طبیعت به بحث آزاد بپردازند. از جمله فعالیتهای انجام شده در اردوی زبان: 1.انجام نمایش پانتومیم به زبان انگلیسی 2.استقرار در رستوران پارک آب و آتش و بحث آزاد 3.کنفرانسهای کوتاه درباره طبیعت توسط دانش آموزان به زبان انگلیسی

آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا
آکادمی زبان دبیرستان فرزانگان پویا