چاپ        ارسال به دوست

چند توصیه به والدین
🌀قابل توجه اولیاء محترم 👇👇

💫✨ چند توصیه به والدین عزيز در زمان "امتحانات" فرزندان


1⃣نسبت به خواب، خوراك و آرامش روانی فرزندانتان در روزهای امتحان محتاط و دقیق باشید.

2⃣ دقت داشته باشید، شب قبل از امتحان بچه ها حداکثر ساعت ۲۳ بخوابند و صبح حداکثر ساعت ۷ صبح از خواب بیدار شوند و بعد از نماز صبحانه ای مناسب و كافی بخورند و درصورت تمایل مقداری مطالعه داشته باشند.

⚠️تصور نكنید اگر شب قبل از امتحان تا صبح بیدار بمانند، مطالب در حافظه شان بهتر جایگزین می شود، این كار تنها موجب عدم تمركز و خواب آلودگی آنها در سر جلسه امتحان می شود.

3⃣ گاهی لازم است چیدمان منزل را در ایام امتحانات تغییر دهید تا وسایلی که تمرکز آنها را برهم می زند در دسترس نباشد.
همچنین دقت داشته باشید که نور، گرما، سرما و دیگر شرایط اتاق برای درس خواندن مناسب باشد، در غیر این صورت دانش‌آموز زود خسته شده و خواندن را ادامه نمی دهد.

4⃣ باید با کاهش دفعات مهمانی از کسانی که می‌خواهند برای مهمانی به خانه شما بیایند درخواست کنید تا مهمانی را به زمان دیگری موکول کنند.

5⃣ در مورد امتحان طوری با فرزند خود رفتار کنیم که او بتواند نظریات و نگرانی‌های خود را در مورد آن آشکارا بیان کند‏، حتی اگر شکست خورده باشد. در چنین وضعیتی لازم است علت‌ها را شناسایی کرده، او را راهنمایی کنیم تا از طریق برنامه‌‌ریزی مناسب، ضعف‌های خود را شناسایی کند و با برطرف کردن آنها بر میزان یادگیری خود بیفزاید.

6⃣ از فرزندانتان بخواهید در ایام امتحانات طبق برنامه مطالعاتی ارائه شده درس بخوانند. میزان مطالعه در ایام امتحانات کمتر از ۴ ساعت در روز نباید باشد. میزان مطالعه مطلوب در این ایام روزانه ۴ تا ۶ ساعت می باشد.

⏰ ساعت برگزاری امتحانات راس ساعت ۱۰ صبح می باشد و حضور دانش آموزان عزیز راس ساعت ۹:۳۰ در مدرسه الزامی می باشد.

*⃣ موفقیت نزدیک است...

🤲برای سربلندی فرزندانمان دعا کنیم.

میسمی

#فرزانگان_پویا
#مدرسه_زندگی


١٩:٥٢ - جمعه ٦ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٨٦٩    /    تعداد نمایش : ١٢٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج