چاپ        ارسال به دوست

مطالعه موثر🔸چگونه دروسی مانند فیزیک، شیمی یا حتی ریاضی را خوب فرابگیریم؟

✔️قدم اول
شما نیاز به یک منبع آموزشی جامع و کامل دارید. این منبع قوی می تواند #جزوه_دبیر، #کتاب_درسی یا کتب و جزوات #کمک_آموزشی باشد. همچنین می توانید از همه این منابع در جهت فراگیری و یادگیری اولیه استفاده کنید.

✔️قدم دوم
بعد از مطالعه دقیق منابع آموزشی باید شروع به حل تمرین کنید. تمارینی از سطح بسیار #ساده تا #متوسط. در این مرحله هدف تمرین و تکرار به منظور تکمیل مطالب آموخته قبلی می باشد.

✔️قدم سوم
حال وقت آن رسیده است که تمرین های بیشتری را به منظور #تثبیت آموخته هایتان انجام دهید. هرچه در این مرحله تعداد بیشتری تمرین حل کنید، تثبیت عمیق تری صورت خواهد گرفت. در این مرحله نباید از تمارین بسیار ساده یا ساده استفاده کنید بلکه باید بتوانید تسلط خود را بر تمارین و تست های نیمه سخت و حتی #سخت افزایش دهید.

✔️قدم چهارم
حال وقت آن است که از مطالب فراگیری شده #آزمون بدهید. این آزمون باید از سطح متوسط به بالا باشد. شما بعد از اینکه از خودتان آزمون گرفتید باید تحلیل مطالب فراموش شده یا مطالبی را که خوب فرانگرفتید انجام دهید.
باید #اشکالات خود را احصا کنید و در جهت رفع آنها اقدام کنید.

✔️قدم پنجم
بعد از اینکه اشکالات خود را مرتفع کردید، بازهم وقت تمرین و مرور مطالب آموخته شده است. باید سطح #تسلط خود را با حل تمارین بیشتر و سخت تر بالا ببرید.

✔️قدم ششم
هم اکنون شما به درس یا عنوان مدتظرتان مسلط هستید. حال وقت آن است که در بازه های زمانی مشخص به #مرور_و_تکرار و تمرین مطالب گذشته به صورت دوره ای بپردازید.


🔅نکته اول: این ۶ قدم با توجه به حجم و نوع درس مدنظر میتواند ۲ روز یا بیشتر ادامه داشته باشد.

🔅نکته دوم: پیش فرض نتیجه بخش بودن این ۶ قدم، استفاده از منابع صحیح و کامل آموزشی است.

🔅نکته سوم: تمرکز و دقت صحیح در هنگام مطالعه از ملزومات اصلی برای نتیجه بخش بودن این ۶ قدم می باشد.


✴️ تا موفقیت راهی نیست.
فقط بخواهید و جلو بروید.

ارادتمند میسمی✋️


١٩:٣٥ - پنج شنبه ٣ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤    /    تعداد نمایش : ٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج