چاپ        ارسال به دوست

مطالعه در شب
آیا مطالعه در شب برای رسیدن به تمرکز بیشتر به دلیل سکوت منزل بهتر نیست؟


🔸پاسخ مشاور:
سلام

١- هرگز خواب ساعت های ۱۲ تا ۳ نیمه شب را ازدست ندهید، زیرا میزان خواب عمیق در این ساعت ها بیشتر است و در صورتیکه در این مدت خواب مداوم صورت نگیرد، باعث خستگی و بی حوصلگی در طول روز خواهد شد.

٢- همچنين خواب روز نمی تواند جایگزین مناسبی برای خواب شب باشد. بنابراین لازم است ساعت خواب شما در شب بوده و ساعت بیداری و خواب ثابتی داشته باشید.

٣- روزانه ۶/۵ الی ۸/۵ ساعت را به خواب اختصاص دهید که از این مقدار حداقل باید ۵ ساعت آن به صورت مداوم باشد. در صورتيكه عادت به خواب ظهر داريد نيز، بايد مقدار آن ۵۰ تا ۷۰ دقيقه باشد.

٤- به جاي اينكه منتظر سكوت منزل باشيد مي توانيد، محل مطالعه مناسبي انتخاب نماييد كه از سكوت نسبي برخوردار باشد. شما مي توانيد در صورت امكان برای مطالعه به مدرسه مراجعه نماييد.

٥-به اين نكته توجه داشته باشيد كه امتحانات در ساعت های ابتدایی روز برگزار می شود و اگر ذهن شما نسبت به خوابیدن در طول روز شرطی شود، تمرکز و کارایی لازم برای پاسخگویی به سوالات نخواهید داشت و نمی توانید نتیجه قابل قبولی کسب کنید.

بنابراین سعی کنید به تدريج ساعت خواب خود را اصلاح کنید تا بتوانید بر خستگی های در طول روز غلبه کرده و همچنین با تغيير محل مطالعه و ايجاد عادات صحيح بر كيفيت مطالعه خود بيفزاييد.

#مشاوره_تحصیلی


٠٠:٢٢ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣١    /    تعداد نمایش : ٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج