چاپ        ارسال به دوست

گزارش جشن بزرگ دهه مبارک فجر ( پنجشنبه 21/11/95)

جشن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران
جشنواره موسیقی فجر
به نام خدا
روز پنجشنبه 21/11/95 ساعت 9:30 صبح جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران با قرائت قرآن، سرود جمهوری اسلامی ایران و پخش سرودهای زمان انقلاب آغاز شد و پس از آن با سخنرانی جناب آقای قزلباش پیرامون انقلاب، اثرات آن، حفظ و حراست از آن و موقعیت ایران در زمینه های مختلف در جهان ادامه پیدا کرد.

یکی از آیتم های این جشن به جشنواره موسیقی فجر که اطلاعیه آن هفته های قبل به دانش آموزان اعلام شده بود اختصاص داشت. به منظور شرکت دانش آموزان علاقمند به موسیقی در مسابقات فرهنگی و هنری منطقه 5 حدود 13 دانش آموز و هر دانش آموز 2 یا 3 قطعه تکنوازی یا تکخوانی اثرات خود را تحویل واحد فرهنگی دادند که به منطقه نیز تحویل شد.
پس از بررسی آثار رسیده به پتانسیل این آثار و مهارت های فوق العاده دانش آموزان بیشتر پی بردیم و تصمیم گرفتیم که از آنها برای رقابت با یکدیگر در روز جشن انقلاب استفاده نماییم. از بین 30 قطعه تکنوازی، 9 اثر برتر برای اجرا در روز جشنواره انتخاب شدند و به دانش آموزان نیز اطلاع داده شد که آمادگی اجرا را داشته باشند و نوازنده ها سازهای خود را به همراه بیاورند و خواننده ها نیز قطعه های مورد نظر را انتخاب نمایند.
پس از سخنرانی جناب آقای قزلباش دانشآموزان نوازنده علیرضا امیر کاشانی (پیانو)، علی یزدی(گیتار)، امین عبدی (سه تار)، پوریا حنفی (پیانو)، علیرضا امیر کاشانی (تمبک) و عرفان شفیعی (پیانو) و دانش آموزان خواننده میعاد روئین تن، علیرضا مددی، ایمان نوری و سید حسام شوشتری قطعات منتخب خود را اجرا کردند و برگه های رای بین دانش آموزان، دبیران و کادر اجرائی حاضر در جشن پخش شد که اسم نفر برگزیده از نگاه خود را نوشته و در صندوق رای بیاندازند. پس از شمارش آراء آقای علیرضا امیرکاشانی با اکثریت آراء نفر اول و دانش آموزان امین عبدی و سید حسام شوشتری دوم و سوم شدند.


پس از برگزاری جشنواره موسیقی فجر گروه سرود دبیرستان که برای شرکت در مسابقات منطقه 5 آماده می شوند به اجرای قطعه خاک مهر آیین پرداختند.

پس از اجرای گروه سرود نتیجه داوری جشنواره عکس به دان آموزان اعلام شد که از بین شرکت کنندگان و حدود 180 عکس رسیده به جشنواره، 20 عکس برتر از لحاظ کادربندی، ترکیب بندی، نور و رنگ، مفهوم و پیام و ... داوری شده و از بین 20 اثر، 6 عکس برتر به حضار اعلام شد. دانش آموزان اول تا ششم به ترتیب:
محمد عزتی، کسری خدایی، مصباح آباد طلب، فربد نوروز کراتی، عرفان افتخاری و سهیل همراز.
پس از اعلام برگزیدگان جشنواره عکس، دانش آموز محمد امین ساکی به اجرای استند آپ کمدی با موضوع مرتبط با موسیقی و شعر های آنها پرداخت که لحظات شادی را برای دانش آموزان و سایر حضار پدید آورد.


٠٣:٠٦ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٠    /    تعداد نمایش : ٨٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج