چاپ        ارسال به دوست

توصیه به والدین در زمان "امتحانات"🌀قابل توجه اولیای محترم 👇👇

💫✨ چند توصیه به والدین عزيز در زمان "امتحانات" فرزندان


1⃣نسبت به خواب، خوراك و آرامش روانی فرزندانتان در روزهای امتحان محتاط و دقیق باشید.

2⃣ دقت داشته باشید، شب قبل از امتحان بچه ها حداکثر ساعت ۲۳ بخوابند و صبح حداکثر ساعت ۶:۳۰ از خواب بیدار شوند و بعد از نماز صبحانه ای مناسب و كافی بخورند.

⚠️تصور نكنید اگر شب قبل از امتحان تا صبح بیدار بمانند، مطالب در حافظه شان بهتر جایگزین می شود، این كار تنها موجب عدم تمركز و خواب آلودگی آنها در سر جلسه امتحان می شود.

3⃣ گاهی لازم است چیدمان منزل را در ایام امتحانات تغییر دهید تا وسایلی که تمرکز آنها را برهم می زند در دسترس نباشد.
همچنین دقت داشته باشید که نور، گرما، سرما و دیگر شرایط اتاق برای درس خواندن مناسب باشد، در غیر این صورت دانش‌آموز زود خسته شده و خواندن را ادامه نمی دهد.

4⃣ باید با کاهش دفعات مهمانی از کسانی که می‌خواهند برای مهمانی به خانه شما بیایند درخواست کنید تا مهمانی را به زمان دیگری موکول کنند.

5⃣ در مورد امتحان طوری با فرزند خود رفتار کنیم که او بتواند نظریات و نگرانی‌های خود را در مورد آن آشکارا بیان کند‏، حتی اگر شکست خورده باشد. در چنین وضعیتی لازم است علت‌ها را شناسایی کرده، او را راهنمایی کنیم تا از طریق برنامه‌‌ریزی مناسب، ضعف‌های خود را شناسایی کند و با برطرف کردن آنها بر میزان یادگیری خود بیفزاید.

6⃣ از فرزندانتان بخواهید در ایام امتحانات طبق برنامه مطالعاتی ارائه شده درس بخوانند. میزان مطالعه در ایام امتحانات کمتر از ۴ ساعت در روز نباید باشد. میزان مطالعه مطلوب در این ایام روزانه ۴ تا ۶ ساعت می باشد.

موفقیت نزدیک است...

🤲برای سربلندی فرزندانمان دعا کنیم.

میسمی


١٠:٠١ - جمعه ٣٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٦١٩    /    تعداد نمایش : ٣٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج