چاپ        ارسال به دوست

پیشگیری و درمان ویروس کرونا
🌐 توصیه هایی برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا


🔹 (تب و درد)قرص استامینوفن ۵۰۰ تا حداقل هر ۴ ساعت، آبی است بر آتش!
البته مصرف زیاد آن توصیه نمی شود . بدن‌شویه ( بخصوص با دم کرده ی گل ختمی با نمک دریا ) همراه با مایعات زیاد اثر قرص را تا چند برابر افزایش می‌دهد.

🔹 دمای بالای ۲۷ درجه به منزله ی دار زدن ویروس کروناست. اگر از لباس کمتر استفاده می‌کنید بهتر است دمای اتاق ۲۸ و حتی گرمتر باشد تا سطوح تاب‌آوری ویروس را کاهش دهد.

🔹 (تنگی نفس) اگر اکسیژن ندارید تمرین پرسازی ریه‌ها را انجام دهید. ریه‌ها را تا حدی که می‌توانید از هوا پر کنید و روی پنجه‌های پا همینطور که نفس می‌گیرید بنشینید کمی تامل و همینطور که بازدم می‌کنید بایستید.

🔹 به تواتر مایع بنوشید خصوصا آب. مایعات را در مزه‌های مختلف؛ هرچه رنگ ادرار روشن‌تر، حال شما بهتر خواهد بود. نوشیدن دم نوش پونه ، آویشن ، بابونه ، پرسینه و پولکی بینهایت عالیست.

🔹 روزها سرخودتان را به چیزی گرم کنید تا شب از فرط خستگی خوابتان ببرد وگرنه شب و روز عوض می‌شود و این به بیقراری شما خواهد افزود.

🔹 (بی اشتهایی و تهوع)رنج فوق‌العاده‌ای است. شربت دیفن هیدرامین ۱۰ سی‌سی ویژه بزرگسالان، نیم ساعت قبل از وعده غذایی تا ۸۰ درصد شما را آرام‌تر می‌کند. مصرف ویتامین B6 و منیزیوم ۳۰۰ میلی برند بیولکترا ( برند خارجی ) ، اکیدا توصیه میشود.

🔹 تب پایین( ۳۷/۸ تا ۳۸/۳)، بدن درد، خارش و ناراحتی گلو، سردرد، سرفه، تهوع و دلپیچه، لرز مختصر، آب‌ریزش بینی، عطسه، اسهال مادامی که در ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت اولیه همه علایم با هم و رو به افزایش گذارد و علایم جدیدی مثل تند شدن تنفس بیش از ۲۴ در دقیقه یا تب ماندگار بالای ۳۸/۵ داشتید توصیه می‌کنم در خانه نمانده و به بیمارستان مراجعه کنید. ثابت ماندن و کم شدن علایم نشان می‌دهد مدیریت شما و اهل خانه عالی است و با همین دست فرمان ویروس را به روز پنجم و ششم برسانید گورش را کنده‌اید.

@drnajiali

🔹 مادامی که غذا و مایعات و میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌خورید نیاز چندانی به خوردن مکمل‌ها نظیر زینک، ویتامین‌ها، آهن و ... ندارم. در لبنیات هم اصلا زیاده‌روی نکنید! ترکیب خورد شده و نه آب‌گیری سیب و به ، برای من عالی بود.
ترکیب آب پرتغال ، لیموشیرین و لیمو ترش عالیست.

مصرف سیر بخصوص تازه ، بصورت جویدن به همراه غذا و نیز مصرف میخک اکیدا توصیه می شود.
مصرف دوز بالای ویتامین ث ، ۱۰۰۰ میلی گرم ، ۲ الی ۳ روز اول بیماری توصیه میشود . قرص جوشان ویتامین ث خارجی .

همچنین نباید ویتامین د شما پایین باشد ، در صورتی که میزان ویتامین د شما زیر ۱۵ هست ، تزریق ۳ عدد آمپول ویتامین د ، هر ۲۰ روز یکعدد و یا مصرف ویتامین د ۵۰۰۰۰ هفته اول یکعدد و سپس بمدت یکماه هر دو هفته یکعدد و سپس هرماه یکعدد توصیه میشود .
مصرف قرص یا کپسول زینک Zn , هم جهت افزایش سیستم ایمنی عالیست . ( برند خارجی ، بخصوص با ترکیب ویتامین ث )

🔹 کرونا در دمای یخچال قادر به حیات است؛ تا می‌شود چیزی را فریز نکنید و اگر مجبور شدید دیفراست کنید با احتیاط در فر و در دمای بالا اقدام کنید تا مطمئن شوید ویروس را نابود کرده‌اید.

🔹 مسواک شما و اهل خانه یکی از جایگاه‌های رشد ویروس است. بعد از هر بار مسواک زدن نیم ساعت مسواک را در آب نمک ۳۰ تا ۴۰ درجه قرار دهید گویا آن را استریل کرده‌اید.

🔹 حمام حالتان را بهتر می‌کند. دمای حمام باید گرم باشد و بلافاصله پس از دوش گرفتن خشک و زیر لحاف بخزید تا سردتان نشود.

🔹 دم نوشهای داغ و چای داغ زیاد توصیه میشود به مصرف آن ادامه دهید.

🔹 مصرف سوپ کم ملات پر آب با سبزیجات و فلفل به همراه لیمو ترش تازه را بالا ببرید. همچنین مصرف شلغم و لیمو ترش تازه توصیه می گردد .

@drnajiali

🔹 در صورتی که سردتان نمی‌شود پنجره‌ها را مقداری باز نگه دارید تا کل خانه هوا جریان یابد.

🔹 اگر ریه اجازه می‌دهد، اسپند بسیار مختصر دود کنید تا دودش بوی بیماری را از خانه بیرون ببرد.

🔹 حوله‌ها را خشک نگه‌ دارید یا با دستمال کاغذی دست را خشک کرده و دور بیندازید.

🔹 خدا پر رنگ‌ترین است؛ دلتان را اسیر کم رنگ‌ها نکنید. با توکل بر او و داشتن نگرش مثبت بر همه سختیها غلبه خواهید کرد.

🔹 اگر تا روز ۵ و ۶ بتوانید ویروس را مدیریت کنید؛ایمنی بدن‌تان آنقدر قوی شده که ویروس را فتیله پیچ خواهد کرد.


#سالم_زندگی_کنیم

#دکتر_علی_ناجی


١٤:٣٨ - جمعه ١٦ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٤١٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج